bofoalpha bofoalpha
  • 17-12-2019
  • Mathematics
contestada


Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary.

a. $300 for 6 hours
b. 220 miles on 8 gallons
​

Respuesta :

afleming6304 afleming6304
  • 17-12-2019

Answer:

A. 50 B. 27.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In "The Call of the Wild" pikes insubordination in shirking his duties precipitated discipline from Spitz. What does that mean?
In which event were Native Americans and escaped slaves most involved?
Please help! Due today! Solve the given system. A) x + y = -6 x - y = 2 B) y = x + 20 y = 6x
Adam and his dad share the cost of the meal in the ratio of 2:3. Adam’s dad pays £52.20. What is the total cost of the meal
Which group has traditionally lacked access to education in Africa? A) females B) immigrants C) men from Kenya D) people with AIDSI will thank and give b
who aothorized the atomic bomb to be dropped on japan
which is bigger 31/100 or 5/10
The authorial voice is best defined as __________.
Which sentence correctly uses a colon? I edited the article and found: comma splices, sentence fragments, and misplaced modifiers. Anna was happy: to go skiing
Why did Hitler not invade Sweden?