Zydagotat Zydagotat
  • 18-12-2019
  • Mathematics
contestada

a dozen apples cost$4.92 for a dozen apples is a ratio of what per Apple

Respuesta :

hotpad234
hotpad234 hotpad234
  • 18-12-2019

Answer:

12 : 4.92

Step-by-step explanation:

a= apples

12a=4.92

12 : 4.92

Answer Link

Otras preguntas

11/10 to the second power equals
Food high in B12 vitamin
PLEASE HELP ASAP PLEASE WILL GIVE BRAINLIEST
Leroy plays video games not because he will win anything by doing well, or because anyone approves of his increasing skill, but because he enjoys getting better
What kind of soldier made up the core of Mongolian forces? Select one: a. Swordsmen b. Horse Archers c. Knights d. Spearmen
A store regularly sells t-shirts for $12. during a sale, the shirts are discounted by 15%. what is the price of a t-shirt during the sale? do not include units
What is the equation of a line with a slope of −2 that passes through the point, (−2, 12)?
Given that x + y = 13 and xy = 24, find the distance from the point (x, y) to the origin.
I will give BRAINLIEST!!!!!! Find the serface area of the cylinder in terms of pi. Height = 12 in Diameter = 6 in A. 216 (pi) in^2 B. 144 (pi) in^2 C. 432 (pi
Read the selection below from "Civil Peace" by Chinua Achebe and answer the question that follows. Came the day of the windfall when after five days of endl