juneily123
juneily123 juneily123
  • 19-12-2019
  • Mathematics
contestada

Three apples and two bananas cost
$2.00. Four apples and four bananas
cost $3.00. What is the cost of one
apple?

Respuesta :

greggjasmine808 greggjasmine808
  • 19-12-2019

Answer:

50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help please...............
A street that is 351ft long is covered in snow. City workers are using a snowplow to clear the street. The snowplow has tires that are 3.5ft in diameter. Ho
find the x-intercepts of the parabola with vertex (2,13) and y intercept (0,5) round to the nearest hundredth i have no idea how to do this problem please help
How do you warm up pasta sauce?
Angela found out that her grandmother's antique watch is worth five hundred dollars and increasing in value by five percent every year. What will the value of t
Fill in the blank in the following sentence with the appropriate noun below. Para comer pollo, necesitas un tenedor y ________. A. un cuchillo B. una
Each of the spanish sentences below is incorrect in either grammar or meaning. rewrite each sentence correctly. 1. el rey que canta está tocando el tambor. the
In which place is the digit 6 in this number? 563,891,712 Select one of the options below as your answer: A. ten millions place B. one billion place C. hundred
How do you explain technical material to non-technical people?Use analogiesReword and repeat key conceptsEmphasize important conceptsAsk questions after explain
Lori told her therapist that she often heard "voices" which told her to behave in certain ways. what is lori's symptom called?