yeezy1 yeezy1
  • 16-06-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 1/2 pounds of bananas cost 1.96 how much would one pound cost

Respuesta :

Neuronfan
Neuronfan Neuronfan
  • 16-06-2016
It would cost 56 cents.
Answer Link
tlynn10
tlynn10 tlynn10
  • 16-04-2019

Answer:

56 cent

Step-by-step explanation:

divide 1.96 by 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Pls make it short and don’t use big words tysm
How did Arthur Miller use simile, allusion, and characterization to show the rise of Abigail and Mary in the Puritan society in 1692 Salem?
1) How were areas in the Midwest and Southeast changing during the late 19th century?​
what can we learn about the treatment of women in this year
Kelly divided of 5/7 a liter of plant fertilizer evenly among some smaller bottles. She put 1/5 of a liter into each bottle. How many smaller bottles did Kelly
PLEASEEE Can anyone help me with french homework? It is verbe faire. Please I really need help!!!
muscle tissues need to be damaged by stress before they are rebuilt true or false
What happens when light waves pass between two materials of different densities? options: the light doesn't pass through the second material the light bends the
The use of clay to make pots to carter and grains was developed during the...
conside the system of equations. X=8-2y X+3y=12