Knocoleytkdf
Knocoleytkdf Knocoleytkdf
  • 18-06-2016
  • Mathematics
contestada

Four liters of milk cost $4.48. At that rate, how many liters of milk can be bought for $6.72?


_____L

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-06-2016
You would be able to get 6 liters of milk.

(6.72 x 4)/4.48 = 6
Answer Link

Otras preguntas

I WILL GIVE YOU BRAINLIEST AND 40 POINTS PLEASE HELP! Do these two cards represent the same relationship? Explain how you know.
An aquarium with a glass lid is an example of an isolated system. true false
Match adjectives in parentheses with their donor agree underlines this donor
Answerr this. Will also give branliest. helpp
There are 32 students in the school drill team performance. Each row of team members must have the same number of students. If there are at least 8 students in
If you answer this I’ll give u brainleiest what is 2+2?????
If (62)x = 1, what is the value of x and please explain
Abby earned a total of $20 for 2 hours of yard work. After doing a total of 5 hours of yard work, how much money will Abby have earned? Assume the relationship
How do you do this question?
If art is subjective how can anyone really critique it? Some artists choose to reject all formal skills and techniques and adopt a more emotional approach? How