Chatfield477 Chatfield477
  • 17-01-2020
  • Mathematics
contestada

A crayon company sells a pack of wax for 5$.There are 10 crayons in each pack.what is the unit price of the crayons?

Respuesta :

baileyy70
baileyy70 baileyy70
  • 17-01-2020
I don’t know
At first I thought 5*10=50
But that’s incorrect.
Answer Link
joelnaper
joelnaper joelnaper
  • 17-01-2020
It is still 50 bud sorry
Answer Link

Otras preguntas

5 of 20 students have blue eyes. Write "five of twenty " as a percent.
In a rhombus MPKN with an obtuse angle K the diagonals intersect each other at point E. The measure of one of the angles of a triangle PKE is equal 16°. Find t
Can someone Please Help me
Which conjunction best completes this sentence? Voy a cortar el césped __________ no voy a limpiar mi casa porque no tengo mucho tiempo.
A and B working together can do a work in 6 days. If A takes 5 days less than B to finish the work, in how many days B alone can do the work.
Question 1 (Fill-In-The-Blank Worth 1 points) Margarita: A mí me _____________ mucho este cuadro. Es bellísimo. Answer for Blank 1: Question 2 (Fill-In-The-Blan
[tex] - \frac{4}{5}s = 2[/tex]
Please help I need the answer now. Write a balanced equation for combustion of pentane in plenty supply of air and in limited supply of air
Find the factors from the roots, then multiply the factors together. y=x3−3.5x2+3.5x−1
In which two ways does a hummingbird's nervous system help its body's cells get nutrients?A)it controls the movementB)it controls the heartbeatC)it controls the