zoey1011
zoey1011 zoey1011
  • 19-06-2016
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

hola19
hola19 hola19
  • 19-06-2016
You have to multiply 2.20 x 1.6 = 3.52 

Answer Link

Otras preguntas

An investment club invested part of $8000 at 10% annual interest the rest at 12%. If the annual income from these investments is $900, how much was invested at
Consider the following system of equations. Y=3x-7 Y-3x=5 What can you conclude about the system of equations? The system if equations is inconsistent. The syst
if 2x=4 what is the value of x
The vertex of the parabola y = x2 + 8x + 10 lies in Quadrant
can you tell me what Is Syntaxis?
what is the wise fool?
The base of a right prism is a square with edge 4 . The volume is 128 . The height is ?
Ions are electrically charged particles that are formed when certain compounds are dissolved in water. These solutions will conduct electricity. The Swedish sc
A jar contains five red marbles and three green marbles. A marble is drawn at random and notreplaced. A second marble is then drawn from the jar.1) Find the pr
what is a reporting verb?