smithbrianna087 smithbrianna087
  • 17-02-2020
  • Mathematics
contestada

Karia makes crafts using glass jars She can buy a package of 12 jars for $9. How many jars can Katia buy with $45

Respuesta :

anahiisabel19 anahiisabel19
  • 17-02-2020

Answer:idk

Step-by-step explanation:

Answer Link
kimtrimble1011
kimtrimble1011 kimtrimble1011
  • 17-02-2020

Answer:

60 jars

Step-by-step explanation:

12 jars= $9

24 jars= $18

36 jars= $ 27

48 jars= $36

60 jars= $45

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a difference between photosynthesis and cellular respiration? A. Where they occur in cells B. Being part of the carbon cycle C. Th
the units of work,energy and power are...............units​
What are the answer to these
PLSSS HELP MEE Equation: c² = n² 1. Take the square root of both sides of the equation and write the resulting equation. 2. Is there any way for this equation t
A woman's salary is increased by 20%. A week later her company loses one of its best customers and her salary is reduced by 35%. If her salary is now $4446, wha
The diameter of a regulation soccer ball is about 8 and three-fifths inches. This number was graphed on a number line. A number line going from negative 9 to po
what is programming language?​
Physics question plz help ASAP
Use your understanding of realism, considerations of morality, and the issue of domestic determinants of U.S. foreign policy, and describe how the United States
a)Identify five bad eating manners which we must avoid.b)State five reasons why we must avoid overeating. ​