maddixxux maddixxux
  • 18-02-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 470 apples and the price is 67 apples how much is each apple

Respuesta :

igoroleshko156
igoroleshko156 igoroleshko156
  • 18-02-2020

Answer:

Each apples cost about $0.14

Step-by-step explanation:

cost / amount = price per piece

67 / 470 = 0.14

So every apple costs about $0.14

Answer Link

Otras preguntas

A software company developed a new virus protection software named LockDown. The box containing the CD displayed the company name and a small blue badge, as wel
What relationship do you observe between a planet’s size and its proximity to the Sun? Not sure how to answer this question :/
What type of triangle has side lengths 2, 712, and 19?
Help me on my math please
Find each of the following products a) 6x * (-2y) Answer ) -12xy
Why are there only two elements in the first period of the periodic table?(1 point) because the next elements have other things in common and they need to be ar
What is the sum of a rational number but a product of an irrational one.
suppose a 13 foot ladder is leaning against a building. Reaching to the bottom of a second floor window 12 ft above the ground. How far is the base of the ladde
b. Federalism is regarded as the best ruling system in the world but in context to Nepal people often blame ihat 'this system has given nothing for Nepalese peo
The coordinate grid shows three points P Q and R. the distance between Q and R is ____ units