axelmontalvoiii
axelmontalvoiii axelmontalvoiii
  • 18-02-2020
  • Mathematics
contestada

If gas costs $4 per gallon, how much will gas cost Sally per day just to get to and from Job A per day? per week? per year?

Respuesta :

danyaalhamed danyaalhamed
  • 18-02-2020

Answer:

per day: 4    per week: 28  per year: 1460

depending on the type of car

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

( Able was I ere I saw Elba) I can't understand this sentence. Could someone explain,please?​
Spirals, zig zags, dots, and animals were a common theme on these pottery pieces in Mayan art.TrueFalsePLs answer fast
5+8^-38 what is the answer please
The management of fisheries and hatcheries, where fish eggs are incubated and hatched is known as O Aquatic Breeding O Aquaculture O Aquaponics O Marine Hatchin
Which labels would correctly model photosynthesis?
Place the Circle on the y-intercept of the graph and state the y-intercept! What is the y-intercept?
Li can walk 2 miles in 40 minutes. At that rate, how far can she walk in 130 minutes?
WHO EVER ANSWERS FAST ILL GIVE YOU BRAINLEST Find the equation of the line that is: • perpendicular to the line y= - 4x+5 and • passes through the point (-16,
Plz do❤️❤️❤️❤️Help help
Please help me with this ASAP