hannahaspen
hannahaspen
19-02-2020
Mathematics
contestada
can someone help me?
Respuesta :
lucybraudis
lucybraudis
19-02-2020
0.27 cents. Just divide 3.78 by 14 to find the unit price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
the simple subject of the sentence is whats the answer
During which dynasty did vernacular literature become more complex?
Who would the president most likely appoint to offer advice about national defense?
Is 3 gallons equal , less than , or greater than 30 quarts ?
More than one correct choice and for 70 POINTS Which of the following is a characteristic of active learning? 1. understanding the basics of a subject 2. un
When a balloon is filled with air, we say it inflates. What does the word inflation mean when it is applied to money?
Which event occurs in photosystem I? (A Water molecules are broken apart. (B Light energy excites electrons. (C Oxygen is released as waste. (D Electrons are tr
Lewis and clark's _ inspired many Americans to go west
The length of a table is 6 feet. On a scale drawing, the length is 2 inches. Write three possible scales for the drawing.
During the first 3 presidential elections who chose the president and vice president