onesieslrose onesieslrose
  • 20-02-2020
  • Mathematics
contestada

bottled apple juice is sold in four different sizes. What is the best buy

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 20-02-2020

Answer:

See below.

Step-by-step explanation:

For each size, divide the cost by the amount. Make sure the amounts are all in the same units. Then, the lowest cost per unit is the best buy.

Answer Link

Otras preguntas

A boy sits between his mom and dad at the kitchen table. The boy and his dad both have open laptops and mom is looking at her phone. There is breakfast food on
What does it mean for an animal to be circumpolar? Explain please ill give brainliest!!
At the time of the Missouri Compromise, there was conflict between the North and the South because of opposition to westward expansion. Differences in the size
write a word phrase for the expression 10 + (6 minus 4)?
8(x - 6) = -(x + 3) step by step​
Pls help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
PLEASE HELP :'( WILL GIVE BRAINEST! LOTS OF POINTS! PLEASE BE QUICK! 1 QUESTION ONLY! ONLY ANSWER CORRECTLY PLZ!
Hey This question is so confusing please help me out :(
Hi I need help answering this question
Choose the correct answer.dieciséis + diecisiete =veinte y doscuarenta y sietecincuenta y nuevetreinta y tresALL ANSWERS ARE BELOWNumbers 0- 1,000,000 review an