leilamason1158
leilamason1158 leilamason1158
  • 20-02-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $125 to buy a heater and about $0.40 per min to run it

Respuesta :

bcherubino bcherubino
  • 05-08-2020

Answer:

okay, so you would multiply your minutes by 0.40 and add them to your total of 125, but you didn't include your minutes so i can't give a concrete answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Graph the linear function with a slope of m = -4 and a y-intercept of b = 0.
What is the book painting Caitlyn about?
You are working on your conclusion, but you're having trouble signaling closure. Which of the following strategies will help you with that?
What is one source of revenue for the federal government to pay for public goods and services
Describe how two isotopes of nitrogen differ from two nitrogen ions???PLEASE ANSWER 20 POINTS
What is a function of a lipid?
who is in charge of the union pacific railroad
drinks with carbohydrates can cause dehydration in hot environments. True or false?
To eliminate the negative voice of criticism within ourselves we must become aware of it, restate the judgments in a more accurate constructive way, get tough w
Sentence with the word inference