DragonFireFierce DragonFireFierce
  • 21-02-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 3 candy bars for $ 1.80 or 15 for $ 13.50​

Respuesta :

ag8628ga0114 ag8628ga0114
  • 21-02-2020

Answer:

15 candy bars

Step-by-step explanation:

Answer Link
hayleymontalvo505 hayleymontalvo505
  • 21-02-2020

Answer:3 candy bars for $1.80

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How could these sentences be effectively combined with a coordinating conjunction? I'll go to the Rockies. I'm afraid of heights. I'll go to the Rockies, and I'
In Raisin In the Sun, who is the first person who wants to go to Clybourne Park Neighborhood?
- - What is the value of the expression 1\3x (5 + 7 x 4) - 10?
do butterflies cause cancer
Help asap due in an hour
Reflect the given triangle over the y-axis. 3 6 31 -3 3 3. { ER -3 -6 -3 [?] [
17.List in order the following from least to most complex: a. Muscular system, muscle tissue, biceps muscle, muscle cell b. Heart, cardiac muscle, muscle tissu
Question 3 of 10 What is one major negative effect of globalization? O A. Large wars between countries have become more frequent O B. The value of most natural
If you create an app similar to brainly, what things you gonna to change in this ?​
pleaseeeeeeeeee i need some help here