destynyrivera1130
destynyrivera1130 destynyrivera1130
  • 21-02-2020
  • Mathematics
contestada

Rebecca bought some snacks at the bulk food store. She scooped and
measured about one and a quarter of a pound of trail mix. The trail mix COSTS
$1.48 per pound. How much will the trail mix cost since she took more than one
whole pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-02-2020

Answer:

1.85

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The seaport city that was the scene of thousands of Allied troops being rescued by boats was called _____. Paris Hamburg Dresden Dunkirk
dachau and Auschwitz were ____
ella is making 3 batches of banana milkshake she needs 3/4 gallon of milk for each bath.Her measuring cup holds 1/4 gallon.How many times will she needs to fill
In poetry do you stress prepositions?
$28 saved in 4 weeks =________ dollars per week
The release of stored energy from rocks that are deformed by stress is called elastic
Which analogy compares a relationship between synonyms or antonyms? a. steal : take :: lend : loan b. island : chain :: link : chain c. cheese : mouse :: hay :
Identify this group of words. Ate the cake. fragment sentence
what nation started world war 1, and what two nations escalated the conflict
for each lion, there are 7 giraffes