Seudónimo Seudónimo
  • 21-02-2020
  • Mathematics
contestada

I have 8 pieces of bacon, the cost per unit is $0.35 , what is the total cost?

Respuesta :

jstin jstin
  • 21-02-2020

Answer:

$2.80

Step-by-step explanation:

8x0.35=$2.80

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 2^4 x 2^-7?
What poetic technique is used in these lines from "The Creation"? "And God smiled again, / And the rainbow appeared, / And curled itself around his shoulder."
Which observation tool allows Shauna’s doctor to monitor her blood circulation in real-time? a microscope a telescope an X-ray an ultrasound
What is the solution to the equation x + 2.15 = –3.2?
Given the amount of solute in grams and the volume of the solution in milliliters, how would you go about calculating the molarity of the solution?
Which expression is equivalent to 3√32x^8y^10?
Which represents the correct equilibrium constant expression for the reaction below? Cu(s)+2Ag+(aq)<->Cu2+(aq)+2Ag(s)
What type of government did Alexander Hamilton support
In horses, a single gene with two alleles determines skin color. The horse can be gray, white or appaloosa. An appaloosa horse is white with gray patches. Which
Help please need answer asap