Lidielrojas
Lidielrojas Lidielrojas
  • 16-03-2020
  • Mathematics
contestada

Help and It’s 20 point

Help and Its 20 point class=

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 16-03-2020

Answer:

B. 3:5

Step-by-step explanation:

The 8-oz box costs $12.

The 16-oz box costs $20.

The ratio is $12/$20 which can be reduced to 3/5.

Answer: B. 3:5

Answer Link
TannerObrian
TannerObrian TannerObrian
  • 29-10-2020

Answer:

lol thxs fir the points

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who was the Union general/leader in the battle of Pettersberg?
What is the point that lies on a graph for 10y=3x-11. Is it A (2,-.5) B (4,1) C (6,16.3). Or D (8,23)?
Which ordered pair is a solution of the equation y = x – 3? (–2, 5) (–5, 2) (2, 5) (5, 2)
what is a language arts term that starts with j ?
How many moles are present in a 24.5 gram sample of K2Cr2O7?
Which ordered pair is a solution of the equation y = x – 3? (–2, 5) (–5, 2) (2, 5) (5, 2)
Calculate the number of moles in a 14.5 gram sample of C4H10.
How do Brazil's rivers contribute to its wealth?
The table shows the amount earned for washing cars. How much is earned for washing 25 cars? 3 cars=$13.50, 6 cars=$27, 9 cars=$40.50, and 12 cars=$54
A community college has 2,000 students and 50 instructors. Next year the enrollment will be 6,000. How many new instructors should be hired if the college wants