gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 16-03-2020
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 16-ounce box of cereal that sells for $2.48?

Respuesta :

pigg2006 pigg2006
  • 16-03-2020

Answer:

0.155

Step-by-step explanation:

Answer Link
rhenao7
rhenao7 rhenao7
  • 16-03-2020

Answer:

$0.15 per ounce

Step-by-step explanation:

2.48/16 = 0.155

Answer Link

Otras preguntas

What is the standard deviation of the following data? If necessary, round your answer to two decimal places. 9, 10, 10, 8, 7, 11, 12, 9
After the african and asian elephants, what is the third heaviest land mammal on earth?
Help with expressions & equations 10(1+3b)=-20
Is 77 a prime or composite number
Four boxes of the same volume are each completely filled with one of the following items: sand, marbles, paperclips, or dice. The order of boxes from least to g
Need help with Microsoft word question. Plz help. "Which of the following dialog boxes is used for character formatting?" A. Font B. Page setup C. Paragraph
Was the United States prepared to wage war of 1812
Got stuck need help again
Whats 4.288 to the nearest hundreth?
solve the equation x/4+3=-6