dhenhehrrhhdhdh dhenhehrrhhdhdh
  • 17-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ms. Lum bought 4 yards of fabric for bulletin boards at $3.29 per yard. What was the total cost of the fabric?

Respuesta :

kylieanthony03
kylieanthony03 kylieanthony03
  • 17-03-2020

Answer:

$13.16

Step-by-step explanation:

Multiply 4 by 3.29

Answer Link
trey24h trey24h
  • 17-03-2020

Answer:13.16

Step-by-step explanation:4 times 3.29 = 13.16

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x and the measure of the angle labeled 3x. A. x= 14; angle measure is 30° B. x = 10; angle measure is 42". C. x = 14; angle measure is 42" D.
What is the difference in the areas of the polygons shown?
The U.S. Constitution makes no mention of a right to privacy. Should it be amended to affirm such a right? If so, how should the amendment read? pls awnser i ne
please help with this you will get a crown if you answer first When does pollution occur? Select all that apply. when dangerous foreign substances enter the wa
find the length and the breadth of a rectangular plot whose area is 660 sq.m and its perimeter is 104​
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!ASAP!!!!!!!!!!NOW!!!!!!!!!!RIGHT AWAY!!!!!!!!
a(9b+13) in expanded form
How to figure out diameter
What is the scale factor of the dilation shown? (Help please) geometry
Which two words are the closest synonyms? Press enter to interact with the item, and press tab button or down arrow until reaching the Submit button once the it