jasmine488120 jasmine488120
  • 17-03-2020
  • Mathematics
contestada

Claudia bought milk that costs $2.34 and one box of cookies that costs $3.29. How
much money did she spend total?​

Respuesta :

alysarmn alysarmn
  • 17-03-2020

Answer:

$5.63

Step-by-step explanation:

Just add both prices together

Answer Link
junemiller33
junemiller33 junemiller33
  • 17-03-2020

Answer: $5.63

Step-by-step explanation:

Add $2.34 and $3.29 together to get your answer

Answer Link

Otras preguntas

As the Colorado Plateau continues to rise, the Colorado River cuts deeper and deeper into it; therefore, much of the Grand Canyon is _____. A. a primary landfor
When the Europeans made contact with the lenape indians, the life of the lenape changed. How did their lives changed? Give 2 examples! GIVE YOU 100 POINTS OR MO
the frescoes in the palace at Knossos reveal that
Round 179 to the nearest ten
a bread recipe calls for 4 eggs for every 1 and a half pounds of flour you use. If you had 12 pounds of flour, how many eggs would you need to make all the brea
which fact when they support the argument for Kurdish Independence? a. Kurdish schools and broadcast are now permitted in Turkey. b. The British included Kurds
What kind of weather system encourages thunderstorms to develop?
_____ are important to possess because they can be used in many different jobs and situations.
do you think hiv testing should be mandatory for everyone?
Which statement correctly describes a property of white light? a. It makes all objects appear white. b. It contains different wavelengths of visible light. c.