veronicapdr22 veronicapdr22
  • 18-03-2020
  • Mathematics
contestada

You had 25$ to spend on seven pencils. After buying them you had 4$. How much did each pencil cost?

Respuesta :

bradleyflorence01
bradleyflorence01 bradleyflorence01
  • 18-03-2020

Answer:

I think the answer would be $3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line that passes through (0-2) and has a slope of 0? y2 y2 X2
Two point charges q1 and q2 are 3.00 m apart, and their total charge is 20 μC . (a) If the force of repulsion between them is 0.075N, what are magnitudes of the
The graph of a function is a parabola that has a minimum at (-1,-2) and goes through the point (0,1). What is the equation of the function in standard form? Sub
Which statement describes direct materials in a manufacturing setting?A) Direct materials are used to determine total manufacturing overhead.B) Direct materials
Elston Company compiled the following financial information as of December 31, 2014:Service Revenue $700,000Common Stock $150,000Equipment $200,000Operating Exp
Black Friday," as the day after Thanksgiving has come to be known in the U.S., is a day marked by many special deals in most retail stores, including deep-disco
Electrons are part of an???????
Describe the Japanese war. What conditions led to the war.
In 1957, one researcher decided to investigate the power of subliminal advertising. At a movie theater, he inserted single- frame Coca-Cola and popcorn ads amon
Nutrient databases can be used to determine Multiple Choice a food's energy density a food's nutrient density the nutrient content of your diet the nutrient con