lileddiebrown3
lileddiebrown3 lileddiebrown3
  • 20-03-2020
  • Mathematics
contestada

50 capsules for $9.50

Respuesta :

arifali1234
arifali1234 arifali1234
  • 20-03-2020

Answer:

Each capsule = $0.19

Step-by-step explanation:

divide total price by total amount to get value of each

Answer Link

Otras preguntas

the nurse determines which nursing intervention would best assist the client with a brain tumor who may be at increased risk for aspiration?
Answer for ten points!
what is the minimal sample size needed for a 95% confidence interval to have a maximal margin of error of 0.1 in the following scenarios? (round your answers up
Prepare an income statement for Hansen Realty for the year ended December 31, 2020. Beginning inventory was $1,245. Ending inventory was $1,597. (Input all amou
when a transfer has no effect on fixed costs, to be acceptable to the selling division, the transfer price must
Kathy Champe, a public relations specialist for a regional chain of pharmacies, regularly contacts members of the local and state-wide media with information ab
a child weighs 46 lb, and the correct dosage of drug is given as 2.50 mg per kilogram of body weight. if each teaspoon of the medicine contains 100 milligrams o
Help with this plsssss !!!
Select all that would be prokaryotes (there are multiple/more then just one) please help :) Animal bacteria plant fungus protists
Write a journal entry from the perspective of a particle of light, called a photon. Your story should follow the photon as it travels from a star in the Milky