mike3080 mike3080
  • 20-03-2020
  • Mathematics
contestada

13 boxes of fish cost $49. How much would 3 boxes cost?

Respuesta :

fayemioluwatomisin
fayemioluwatomisin fayemioluwatomisin
  • 20-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of 13 boxes of fish=$49

Cost of 1 box=$49/13=$3.769

Cost of 3 boxes=$3.769×3

=$11.307

Answer Link

Otras preguntas

Why does a bullet have more kinetic energy than the recoiling rifle
In the English civil war why was the Roundheads and cavaliers named those names ?
Teach me about ratios
How do you write the expression without a fraction bar; a to the seventh/a to the tenth
What industry has declined in Iran because of pollution?
draw 8 lines that are between 1 inch and 3 inches long measures each line to the nearest fourth inch and make a line plot
Why is it important that the space in the chest get bigger
How do I factorise 2t^2 + 5t +2
Vicki puts 10 books on a shelf. The 10 books take up 28 cm. What is the mean (average) thickness of her books? Can I have it worked out as well plz? I really ne
Which sample of nitrogen gas at STP occupies the largest volume? (A) 14 liters (B) 14 moles (C) 14 grams (D) 1.4 × 10^{24} molecules (E) 4.2 × 10^{24} molec