everetteangelique0 everetteangelique0
  • 21-03-2020
  • Mathematics
contestada

A 2.25-lb package of chicken costs $4.59. Find the unit price in dollars per pound. Round to the nearest cent.

Respuesta :

jenniferleslie161 jenniferleslie161
  • 21-03-2020

Answer:

the answer should be 2.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did the first humans adapt to survive?
What is 0.00000005 in scientific notation, rounded to two significant figures?
Write an equation and find the missing angle.
lcm of 16 and 24????
What are thooooossssss
someone write the answers please :) step by step
I need to know This answer
What is an effective recovery plan for the rehabilitation of endangered species?​
Enter the correct answer in the box. Rewrite the expression 2/07 using rational exponents.
You need to generate all the ideas you have, images that come to mind, and feelings about a specific topic. The best way to collect thoughts about the topic is