lolgal123
lolgal123 lolgal123
  • 17-07-2016
  • Mathematics
contestada

If a granola bar cost $2.30 per pound how much does 0.7 pound granola cost?

Respuesta :

Divyalok
Divyalok Divyalok
  • 17-07-2016
1 pound costs $2.30 Hence, 0.7 pounds costs ( $2.30×0.7 )
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses an infinitive as an adjective
the idea that Safia's father must spend his pension to make his daughter presentable even though her future husband is extremely wealthy is an example of A. for
ASAP! THANK U!Which two systems do NOT share power between the central and local governments?In which type of government does the power rest with a small group
Helppp plsssss someone D:
English king henry 2 is known for
which stage of game development describes the interactions of the different characters in the game A. development stage B. draft stage C. storyboarding stage
What is one distinguishing characteristic of a fashion leader?
In this triangle measure Q is 5x-2 and measure r is 96-3x what is measure p
A government in which a separate executive, legislative and judicial exists is also known as a presidential government true or false ?
A. Other producers B. Distribution C.economists D. Consumers