angieharris37 angieharris37
  • 16-04-2020
  • Mathematics
contestada

For the past five days in a row jet play soccer if because her $1.25 per day how much did she spend did you pay 5days

Respuesta :

ariellececiliarojas
ariellececiliarojas ariellececiliarojas
  • 16-04-2020

Answer:

wait that sentence is confusing

Answer Link
22stolc
22stolc 22stolc
  • 16-04-2020

Answer:

$6.25 for 5 days

Step-by-step explanation:

Take the unit price $1.25 per day times the 5 days

1.25 x 5 = $6.25

If this answer is correct, please make me Brainliest!

Answer Link

Otras preguntas

write 2,430,090 in standard form
what is 1/6d+2/3 = 1/4(d-2)
what is the value of x in the equation 3x-4y=65 when y =4
Scientific experiments must be able to be repeated by multiple scientists to verify the results that are obtained. Which of the following is an example of a sci
What was the first colonial industry in America? logging farming groundfishing mining
How could you use 5x6=30 to find the product 6x6?
2.49 meters to centimeters
A website that matches teens with volunteer possibilities would most likely end with what suffix? a. .edu b. .net c. .org d. .com
what is 1/6d+2/3 = 1/4(d-2)
Is 0.6 less or greater than 0.55