latricemiesha latricemiesha
  • 16-04-2020
  • Mathematics
contestada

a 20 ounce bottle of lotion costs $3.95. how much does each ounce costs ?

Respuesta :

anabelledz anabelledz
  • 16-04-2020

Answer:

3.95 divided by 20 equals 0.1975

Answer Link

Otras preguntas

A ______ allows a hacker to gain access to your computer and take almost complete control of it without your knowledge.
How does Shakespeare's use of supernatural help create suspense in macbeth
What is an example of a place formed by hot spot volcanoes
A mixture of all the colors of the spectrum would produce what color light? a. red b. white c. black d. blue
find the lenght of the poster board is 2 feet and the width is 1 whats the serea of the board of the poster
Name and describe the first silent film. In what year was sound added to films?
A triangle has two sides that measure 12 meters and 3 meters. Which could be the measure of the third side? A. 17 m B. 15 m C. 10 m D. 9 m
Which should be included in your first draft
What rounds to 52.6?
what event is considered to have marked the birth of egyptology