mishkaandrea07 mishkaandrea07
  • 17-04-2020
  • Mathematics
contestada

Instant Oats cost $4.89 for 10 servings. What is the cost per 1 serving

Instant Oats cost 489 for 10 servings What is the cost per 1 serving class=

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 17-04-2020

Look at the attached picture⤴

Hope it will help u...

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

If you change the number of loops in a solenoid, what happens to the strength of the magnetic field of an electromagnet?
Plz plz help me plz help me plz I’m begging you plz plz help plz plz help me plz help me
Which formula could be used to determine the circumference of a circle? A.) 2[tex]\pi[/tex]d B.) [tex]\pi r x^{2}[/tex] C.) [tex]\pi r[/tex] D.) [tex]\pi d[/tex
Which of the following expressions is a fourth root of unity?
Write the equation of a circle with center (-2, 0) and area = 64 pi
What ratio is equivalent to 3:11
Which of the following is a third root of the given complex number.
Which TWO details help the author develop the setting and suggest something about the South? A) I was told by the physician that a Southern climate would improv
Help ASAP.. PLZIn which direction must the graph of f(x) = 5x be shifted to produce the graph of g(x) = 5(x + 4)? A. right B. down C. up D. left Which funct
Which of the following is a third root of the given complex number.