Lexizariahdeleon Lexizariahdeleon
  • 17-04-2020
  • Mathematics
contestada

What’s the unit rate $12.00 for 15 cans

Respuesta :

CalculationKidd
CalculationKidd CalculationKidd
  • 17-04-2020

Answer:

0.8 or 0.80

Step-by-step explanation:

Divide 12 by 15 12.00/15=0.8

0.8 is your answer

To check this multiply 0.8*15 and you should get 12.00

0.8*15=12.00

Answer Link

Otras preguntas

What is an accurate description of aerobic respiration?
How many ANF does a single hair cell have? a) One b) Two c) Three d) Four
All of the following structures are part of the electrical system of the heart except A. bundle of his B. AV Node C. SA Node D. HDL
helppppppppppppppppp
A movement along a consumption function is caused bya. a change in a household's real assets.b. a change in interest rates.c. expectations of price changes.d. c
Research in group counseling and psychotherapy notes that evidence-based practice reflects a commitment to what works, not on what theory applies. Groups should
1.3.10 [Project] Etch A Sketch: Part 1 main.py
A health insurance plans with the $300 deductible the plan covers a 80% of our hospital charges then recently recent healthcare costs includes $600 in copayment
Name the purpose (control/substantive/dual) and assertion related to the test: Evaluate the adequacy of the allowance for doubtful accounts. a) Control; Existen
Hemodynamic Instability and Abdominal Pain a) Appendicitis b) Migraine c) Asthma d) Diabetes