chavais chavais
  • 19-04-2020
  • Mathematics
contestada

Henry paid $3.50 to download 5 songs. What is the unit rate

Respuesta :

dylanyunt
dylanyunt dylanyunt
  • 19-04-2020

Answer:

$0.70

Step-by-step explanation:

To make the unit rate, make it 3.50=5x and solve for x.

Answer Link
ashnachatrathi
ashnachatrathi ashnachatrathi
  • 19-04-2020
If you didn’t understand the photo the answer is 70 cents
Ver imagen ashnachatrathi
Answer Link

Otras preguntas

a ball is thrown straight up. at what position is its kinetic energy at a maximum? at what point is gravitational potential energy at its maximum?
what kinds to rule have to be improve write with example​
which group on the home tab holds the command for pasting text which has been copied?
this lack of communication is an example of multiple choice perceptual bias. decoding problems. intrapersonal communication. groupthink. stereotyping.
Help me please dont even need a full explanation just answer
The enrollment at MSU i decribed by the function f(x) = 250x 6000, where x i the number of year ince 2010. I. Find the enrollment in 2016. II. In what year will
1(2)/(5)m-(3)/(5)((2)/(3)m+1)
what is a computer? ​
from the italian for light-dark, what term is sometimes used in place of the word modeling?
(b) The sides PQ and RS of a rectangle PQRS is parallel to X-axis, calculate the slopes of PQ and PS.​