niyaa30
niyaa30 niyaa30
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

can someone help me with this one

can someone help me with this one class=

Respuesta :

TheSilxncer
TheSilxncer TheSilxncer
  • 21-04-2020

Answer:

10 packages of hot dogs bought.

Step-by-step explanation:

It is 10. It says that you bought 12 packages of MEAT, not hot dogs alone. So...

$4 * 10

= $40

$10 * 2

= $20

$40 + $20

= $60

Answer Link

Otras preguntas

Why today historic day please put in your own words and thoughts and I will be giving out free brainliest
Which factor contributed to more settlers arriving in West Texas? A. expansion of renegade communities B. expansion of the highway system C. expansion of the r
What is treason in your own words
What is the name of the galaxy that contains Earth? (I couldn't find science so I picked history.) Possible Answers- A) The Earth's galaxy B) The Milky Way
What is the truth in The Tell-Tale Heart?
Two friends were talking after school about something they did in science class earlier that day. Kim said, "I think the earth is always changing. I bet that a
Guys pls help me!!!!!!
An initial investment grows at an annual interest rate of 5% compounded continuously. How long will it take to double the investment? A.) 1 year B.)13.86 C.)14.
what are interjections used for
From a point on the ground 47 feet from the foot of a tree, the angle of elevation to the top of the tree is 35º. Find the height of the tree to the nearest foo