marvelousdavis12345 marvelousdavis12345
  • 16-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate $3 for 6 cans of tuna round it to the nearest tenth

Respuesta :

eileenpwalker
eileenpwalker eileenpwalker
  • 16-08-2016
.50 $3.00 divided by 6=.50
Answer Link
eliasamara1407
eliasamara1407 eliasamara1407
  • 18-11-2019

Answer:

.50 $3.00 divided by 6=.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Chlorine gas (Cl2) is manufactured by reacting HCl and O2. To ensure maximum product yield, air (21 mole% O2, 79% N2) is fed in excess to provide 50% excess ox
can anyone help me to find Jasmine ♥⁠╣⁠[⁠-⁠_⁠-⁠]⁠╠⁠♥​
Example 2: In order to get the cart from point 1 to point 2, a 3000 W motor was used to pull the 25 kg cart up the hill. If we assume a frictionless track, dete
Liliana has a gift card with a $150 balance. She buys several video games that cost $35 each. After the purchases, her gift card balance is $45
How to calculate calories expended.
– he looks feeble he is strong​
Solve for the number of fish in the pond in 10 months. The estimated number of fish in the pond after 10 months would be approximately 314 fish
Los mapas detallados que utilizaban los navegantes tenían información sobre las corrientes oceánicas y las direcciones del viento y se llamabanm?​
Find the magnitude and direction angle for each vector. m = (48, -34)
Which pair is correct