Seudónimo
Seudónimo
18-08-2016
Mathematics
contestada
Six oranges cost 5.34 how much does 1 cost
Respuesta :
Eggm
Eggm
18-08-2016
You do 5.34 divided by 6.
One orange costs .89 cents.
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
What are the three basic things a pantomime actor uses to communicate?
Tori works two jobs to pay for college. She tutors for $30 per hour and also works as a receptionist for $10 per hour. Due to her class and study schedule, Tori
What was the main reason why the grange started pressuring state governments about farming issues?
Select the false cognate of "carpeta."
which is least likely to be a lifetime activity?a.Ta chib.yogac.joggingd.boxing
Vaporization and filtration are both physical separation processes that do not alter the identity of a substances.
A spaceship moving with an initial velocity of 58.0 meters/second experiences a uniform acceleration and attains a final velocity of 153 meters/second. what dis
What phase(s) would you expect to observe when the substance is at a temperature of 275 kelvin?
The sum of a number and two times a smaller number is 62. three times the bigger number exceeds the smaller number by 116. the bigger number is . the smaller nu
Dealing with this emotion requires doing your best to right the wrong and then taking responsibility for your behavior