cokekosandoval cokekosandoval
  • 16-05-2020
  • Mathematics
contestada

19 lbs of apples cost $114 . how many lbs of apples can you get with $270?

19 lbs : $114
? lbs : $270

Respuesta :

ohohohhi ohohohhi
  • 16-05-2020
ehhh





Explanation: Idk man im sorry
Answer Link
lockhartbrent123 lockhartbrent123
  • 16-05-2020

Answer: 45

Step-by-step explanation:

114/19=6

6$/lb

270/6= 45

Answer Link

Otras preguntas

How did many southerners view the North in the mid-1800s? Southerners thought that the North's wage labor system was a bad system. Southerners thought that the
Which describes an aspect of total war as it was practiced during the Civil War? A. imprisoning all civilian residents of enemy cities B. deporting slaves to Af
Jake calculates that the frequency of a wave is 230 hertz, and its wave is moving at 460 m/s. What is the wavelength of the wave?
Quadrilateral ABCD has the following vertices. A(-5, 5) B(4, 5) C(2, 0) D(-5, -2) Determine the length of the sides of the quadrilateral, and arrange them
A spinner has five sections, labeled A, B, C, D, and E. The spinner is spun 60 times, and the results are recorded in the table. What is the experimental probab
Which sentence best describes one of the main themes in this poem? Time passes slowly and waits for nobody. Life is beautiful, and each day brings joy. Nature i
how to find perimeters and areas
Which form of the interrogative pronoun correctly completes the sentence? Margaret wants to know __________ bike this is. A. whose B. who's
Can the given lengths be the sides of a right triangle? 7cm, 40cm, 41cm
how to find perimeters and areas