dubbcapalot dubbcapalot
  • 16-05-2020
  • History
contestada

Which describes the cost to produce one item?

Respuesta :

RosemaryAndStars
RosemaryAndStars RosemaryAndStars
  • 16-05-2020

Answer:

Unit Cost.

Hope this helped!

-RosemaaryANdStars

Answer Link
maryamahmed7913
maryamahmed7913 maryamahmed7913
  • 03-04-2022

Answer: Unit cost

Explanation: took the quiz.

(Options were unit price, benefit, unit cost, and fixed cost.)

Answer Link

Otras preguntas

When 12-year-old Chelsie comes in for her annual check-up, the nurse must take a health history and do a physical exam. What is the most appropriate manner for
A flashlight demonstrates the following type of energy transformations. Chemical à Electrical à Light Electrical à Chemical à Light Electrical à Heat à Sound Ch
An electrical signal causes the atria to…
what happened to the English and their territories after the french and Indian war
what does x equal 2x+4=8
What is the probability of getting 6 as a product explanation and calculation
The number of ATP produced during aerobic cellular respiration from one glucose molecule is usually __________.
What is the function?
Write equations for the vertical and horizontal lines passing through the point (-6, 6)
Manny has 119 shells Chloe has 10 shells how many shells do they have in all