mrtacomanftw69 mrtacomanftw69
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost of each stick of butter if 1lb is 4 sticks?

Respuesta :

AlexanderC2333 AlexanderC2333
  • 19-05-2020

Answer: Too little information

We need to know how much the butter costs per pound.

Answer Link

Otras preguntas

What is the expanded form of 3x(x+3)^2?
People who wish to become U.S. citizens must A)be able to read, write, and speak basic English B) graduate from a U.S. high school C) complete at least 100 volu
Vera is a good listener, helps her customers solve problems, and makes product suggestions that meet their needs. Last year she received the Associate of the Ye
Which of the following most accurately describes Viking raids? A. Vikings most often raided cities where they could steal from businesses and wealthy homes. B.
MC)Which of these aspects was common to the First and Second Industrial Revolutions? use of the assembly line use of electricity use of water power use of child
Which word in the sentence is the predicate adjective? The noise sounded very loud to their sensitive ears. A. ears B. sensitive C. loud D. their
how does a multi-party system functions
Which of the following events was prompted by Ida Tarbell's investigative journalism? A. Congress passed a pure food and drug act. B. The Supreme Court broke up
Which choice is equivalent to the quotient shown here when x>0 √72x^3 divided by √50x^2 a.6x/5 b.√22x c.6√x/5 d.√72x^3 - 50x^2
Discuss why scientists know so little about Precambrian Earth