ItsJustMya
ItsJustMya ItsJustMya
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate.

$5.00 for 2 T-shirts

A: $2.50 per T-shirt

B: $1.50 per T-shirt

C: $3.50 per T-shirt

Respuesta :

KatreseG1 KatreseG1
  • 19-05-2020

Answer:

A

Step-by-step explanation:

2.50 x 2 = 5.00

Answer Link
jessicadarling59 jessicadarling59
  • 19-05-2020

Answer:

A

Step-by-step explanation:

$5.00 divided by 2 which would equal 2.50 (unit rate)

Answer Link

Otras preguntas

Help me please ‼️‼️‼️
Give an example of a topic for an informational essay that would allow you to use a definition strategy. Explain why your topic fits this organizational strateg
( f+g )(x) = what im bad at math and this online school stuff sucks
The first step in analyzing an editorial is to A. Identify the claim the author is making. B. Find reasons that support the authors claim. C. Locate facts that
Danielle and David will run in a marathon. Danielle's running pace is 7 miles per hour, and David's is 4 miles per hour. If they both start at the same point, h
HELP ME PLZZ I NEED HELP WITH THIS!!
Cab you please help me...
need help with this english work!
Given the function f(x) = x^2- 2x, find f(-1) and f(1). Based on your answers, determine if the function is even. Explain your reasoning.
BRAINLIEST 5 stars and Thanks <3 Fast and CORRECT answers!!