simmonsch2 simmonsch2
  • 20-05-2020
  • Mathematics
contestada

if a pack of 12 pencils cost $1.29 how much does a single pencil cost

Respuesta :

Leora03
Leora03 Leora03
  • 17-03-2021

Answer:

$0.11 (2 d.p.)

Step-by-step explanation:

Please see the attached picture for the full solution.

Ver imagen Leora03
Answer Link

Otras preguntas

The smallest contractile unit of muscle is a fascia. sarcomere. myosin. myofibrils.
In 1935, Italy invaded the African nation of
What was Ferdinand Magellan known for? A. claiming parts of South America for Portugal and introducing the Portuguese language there B. leading the first expedi
is a bison a carnivore, herbivore, or a omnivore
a person covered 96 yards in 40 seconds. what is his speed in feet per second?
Which statements describe factors that led to the decline and defeat of the Aztec Empire? Choose all answers that are correct. A. The Spanish attempt to recruit
Which thirteenth century invaders brutally conquered large parts of Russia? A. Byzantines B. Boyars C. Slavs D. Mongol Tartars
What is an explanatory myth
what are three odd numbers that aren't no prime
A compound that contains at least two carbon atoms is said to be A. covalent. B. organic. C. inorganic. D. acidic.