jenkinsmrrsvl jenkinsmrrsvl
  • 20-05-2020
  • Mathematics
contestada

Annie bought 3/4 kg cocoa powder, which cost $12.92 per kg.

Respuesta :

louisgarcia2008
louisgarcia2008 louisgarcia2008
  • 20-05-2020
9.69 because 12.92 dived into 4 equals 3.23 times 3 equals 9.69
Answer Link

Otras preguntas

answer the given questions please!
A catalog company that receives the majority of its orders by telephone conducted a study to determine how long customers were willing to wait on hold before or
Which type of tissue is strong in one direction, but can rupture if lots of force is applied to the opposite direction of the fibers
Which of the following is equivalent to (8 – 5) ÷ 23 ? A 3/8 B 19/8 C 27/8 D 1/125
The domain of this function is {-12, -6, 3, 15}. y=-2/3x+7 complete the table based on the given domain.
(04.01 mc) triangle rst has vertices located at r (2, 3), s (4,4), and t (5,0). part a: find the length of each side of the triangle. show your work. (4 points)
A(n) Blank______ database model stores data in the form of logically related two-dimensional tables. Multiple choice question. warehouse relational real-time
Under the Constitution, political rights protect the freedoms of citizens accused of a crime. elected representatives. every American citizen. state and nationa
What impact did poison, gas, machine guns, airplanes, and submarines have on waging war in World War 1 A. They led to more hang to rand combat B. They brought
Olivia is making 15 bead bracelets for her friends what is the proportional relationship?