myfeelingsllll myfeelingsllll
  • 20-05-2020
  • Mathematics
contestada

Question 2) A 7-pack of scented candles costs $6.51. What is the unit price?
$45.57
$0.93
$1.07
$0.49

Respuesta :

7132677
7132677 7132677
  • 20-05-2020

Answer:

$0.93

Step-by-step explanation:

6.51 / 7 = 0.93

Answer Link

Otras preguntas

¿Cuál es el nombre del cabaret de Cuba reconocido mundialmente? a. el cabaret tropicana C. el club salsa b. el vandero d. el son cubano Please select the best a
hurry pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Which of the following is NOT true about Ch'in Shi Huang's rule over China? A. He held sons of the lords hostage. B. His rule changed the way that government ru
Answer fast thank you
What are cathode rays
prepaid rent expired​
Well I will be on after school is over and I will be on all day after school Y’all have some FREE POINT
A 12-person team is running a 123-mile marathon. Each person will run the same distance in the race. How many miles will each team member run in the marathon? p
Brewed decaffeinated coffee contains some caffeine. We want to estimate the amount of caffeine in 8 ounce cups of decaf coffee at local fast food restaurants. A
Should humans continue to use uranium yes or no and the reason