ramata6 ramata6
  • 21-05-2020
  • Spanish
contestada

Hos ganado un nuevo premio
Una bolsa de plátanos de 4 libras cuesta $ 5.12. ¿Cuál es el precio por onza?​

Respuesta :

pauldavidluzardo
pauldavidluzardo pauldavidluzardo
  • 21-05-2020

Answer:

0.8 is the price..............

Answer Link
destinycoop
destinycoop destinycoop
  • 21-05-2020
Hos won a new award
A 4-pound bag of bananas costs $ 5.12. What is the price per ounce?
Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the shaded part of the figure if x=8 ft? Use 3.14 to approximate π. A square with side lengths x feet. A quarter circle with radius x feet i
A. 86 B. 65 C. 130 D. 58 find the value of c
PLEASE HELP ME PLEASE Who ever answer this question first will get the 50 points plus an brainliest.
What’s the correct answer for this?
Help me to solve this too
What is 21.9% of 44,700
The figure below is made of two identical traingular prisms. What is the volume of the figure?
7 and 1/2x - 1 and 1/4 = 2/3 what is x
1. Nutritional …………………….. is the state of a person’s health depending on his or her ………………... * status, diet health, status status, food health, diet
What’s the correct answer for this?