matt5590
matt5590 matt5590
  • 19-06-2020
  • Mathematics
contestada

Rita purchased a gallon of orange juice for $2.19, a loaf of wheat bread for $1.20, and a box of cereal for $3.25. How much money did Rita spend in all .

Respuesta :

bbooobb
bbooobb bbooobb
  • 19-06-2020

Answer:

$6.64

Step-by-step explanation:

To find the answer add all of the values

2.19+1.20+3.25 = 6.64

Answer Link
ahmadalaksa
ahmadalaksa ahmadalaksa
  • 19-06-2020

Answer:

$7.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A local government agency would be involved in which of the following? Setting age requirements for school Approving a parking lot near the mall Establishing im
1.Who can do my iready ?? Its 50 min i will do two assignments for you 2. Pls help me with this answer
Determine the domain, range , x-intercept, table of values and slope of the given graphs below.
using the table below give 3 scenarios in real life where you can apply the lesson that you have studied.​
PLZ HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​
What is the answer? Please please
One argument against free trade is that it may result in a monopoly by a foreign company. True False
What is a Ratio mean?
What does CPU stand for It stands up for Central processing unit Hope this helps
Answer all of these questions and you will get the brain list answer