gabyyusupov gabyyusupov
  • 16-07-2020
  • Mathematics
contestada

Forrest buys some apples. The total cost is $3.20 and the cost of each apple is $0.40. How many apples does Forrest buy?

A) 7
B) 8
C) 9
D) 10

Respuesta :

monterojaden6 monterojaden6
  • 29-07-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

gonna ask again since someone scammed me- Find the perimeter of the figure to the nearest hundredth.
Similarities between sport and recreation
Which crop grew well in the Middle colonies (Mid-Atlantic) because of its climate?
imagined being railed to the song Pillow Talk (but slowed)
PLS HELP ASAP GIVE BRAINLIEST Two photos look at both
Can you all help? Giving brainliest to whoever can help me!
The location in Bacterial cells were the chromatin is found is called the​
First, he heated 6 cups of milk and 1 pint of cream in a large pot. Then, he stirred in 4 cups of melted chocolate. How many cups of hot chocolate did Jasper ma
¿entre las fracciones 33/96 y 34/96 podrían encontrarse más números fraccionarios? ¿ cuántos?​
Write the equation of the line in slope-intercept form: y=mx+b Given: Point (1,3) Slope: 2