lrcarter3225
lrcarter3225 lrcarter3225
  • 18-07-2020
  • Mathematics
contestada

Translate into an equation: The cost of V ounces at $2 per ounce equals $56.

Respuesta :

anahijruiz anahijruiz
  • 18-07-2020

Answer:

V = number of ounces

56 = 2V

Step-by-step explanation:

Answer Link
dominickcerda72 dominickcerda72
  • 18-07-2020

Answer:28

Step-by-step explanation:V times 2= 56

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELPPPPPPPPPPP
What is a Drawback to a siege
Need questions 20-22 asap.
In what ways did the New Deal Programs extend federal aid
If m angle ACB=30 and m angle A=80 , find m angle B
What is 1 3/8 + 0.125 in fraction form
If it takes patty the bear 15 minutes to run 2 miles how many miles can she run in 1.5 hours plz show work and plzzz help me
Last month, Andy finished 3/10 of his to-do list items, while Kenny completed 5/6 of his to-do list items. Who finished a greater fraction of his to-do list las
What is the area of this and why( how did you solve it)
Alternators are installed on automobiles to power things like the lights and the radio. Which kind of device is an alternator? A) generator B) motor C) battery