2jub24hjgp 2jub24hjgp
  • 17-08-2020
  • Mathematics
contestada

A four pack of batteries cost 5.16 at this price what is the cost of

Respuesta :

lalalavashti120
lalalavashti120 lalalavashti120
  • 17-08-2020

Answer:

1.29 for 1 pack

Step-by-step explanation:

5.16/4=1.29

Answer Link

Otras preguntas

At a company with an informal dress code, which of these is the best way to find out how to dress? a. Read the company handbook b. Look on the website c. Observ
how do I graph the 25 <=x <=75
How the human body is a system.?
Answer the following questions in complete Spanish sentences: Cuando te preparas por la mañana, ¿qué te pones? Necesitas hablar de 5 cosas. ¿Te pones la crema d
How did christianity affect the kingdom of aksum??
Are the raw materials for respiration the opposite of the end products for photosynthesis?
What did Mary Cassatt express in her painting Mother and Child
The table shows how much each fift grade room earned from a bake sale.The money is going to be given to 6 charities.If each Charity is given an equal amount, ab
One gram of salt in 100 liters of water could be considered a _______________________ solution. a. concentrated b. dilute c. saturated d. supersaturated
which of the following describes jimmy carter's ability to get laws passed through congress