samathasfriend4244 samathasfriend4244
  • 19-08-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of grapes cost a 1.55.Which equation correctly shows a pair of equivalent ratios that can be used to find the cost of 3.5 pounds of grapes

Respuesta :

fertos101
fertos101 fertos101
  • 19-08-2020

Answer:

x times 1.55

Step-by-step explanation:

3.5 times 1.55 = 5.325

Answer Link
gavinmorrison34 gavinmorrison34
  • 08-01-2021

Answer:

5.325

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you graph and work problem x+4y=16??
A restaurant received a shipment of 42 gal of orange juice and 18 gal of cranberry juice. The juice needs to be poured into equal-sized containers. What is the
how to do this equation by elimination 8x +14y= 4 and -6 + -7y =-10
wheels are 1.25 inches in diameter covert the wheels diameter to feet
explain it - compare 3 3/22 & 3 2/33. which is greaterI Know: Multiply the denominator by the whole number then add numerator to that. Now I have 69/66 &
A restaurant received a shipment of 42 gal of orange juice and 18 gal of cranberry juice. The juice needs to be poured into equal-sized containers. What is the
come si dice come ti chiami in spagnolo???
what are the three uses for geography???
A restaurant received a shipment of 42 gal of orange juice and 18 gal of cranberry juice. The juice needs to be poured into equal-sized containers. What is the
What is the name of Fe2O3