odiltac odiltac
  • 17-09-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $0.60 for a 12 ounce can of beans how much does it cost per ounce ?

Respuesta :

coolkidmimi703
coolkidmimi703 coolkidmimi703
  • 17-09-2020

Answer:

0.05

Step-by-step explanation:

Answer Link
gavinmartin75
gavinmartin75 gavinmartin75
  • 17-09-2020

Answer:

it cost 5 cents every ounce

Step-by-step explanation:

0.60 = 12

0.05 = 1

Answer Link

Otras preguntas

a) Write down the exact value of tan 60' b) Find the value of h in this triangle, h= c) Write down the exact area of this triangle, h 60° 43​
Evaluate 10% of 5000
questions for muslium.....
How did migrant labour system affect the family lives in the community? ​
Need help ASAP! Which of the following statements is true? 1) A PCAP format is handy because there is no additional tool to read it. 2) Network traffic can be c
The mass of an atom of element X is equivalent to the total mass of 7H atoms.Give the name and symbol of the element represented by X. ​
What would not be considered a characteristic of meals at the Harvey Houses? a. The Harvey Houses provided large portions to its patrons. b. Since railroad stop
I need help ASAP √34x√y=34 What’s the answer !?
Pls Help I will give Brainliest!
If the net external torque acting on the particle is zero, the it satisfies - 1st condition of equilibrium - 2nd condition of equilibrium - Both 1st & 2nd c