msmiamii msmiamii
  • 17-09-2020
  • Mathematics
contestada

if 10 oranges cost 2.00 and 8 oranges cost 1.20 which is the better deal

Respuesta :

bamille25
bamille25 bamille25
  • 18-09-2020

Answer:

10 oranges

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you find 25 to the power of 1/2?
what is the sum of 1/4  and 1/7
How does an an electron microscope work?
How do you write 7.208 in expanded notation form
What was the South’s greatest concern when California applied for statehood? A-The South feared it would lose power and influence in the Senate. B-The South fea
What Does Pie Equal if it is not available
differenciate by first principles f(x) = 4x²-4x-3
differenciate by first principles f(x) = 4x²-4x-3
during a recent regular season, a taxas ranger baseball player had 126 hits and was a bat 399 times. write a fraction in simplest form to represent the ratio o
Why are different constellations of stars seen during different seasons?