brain3037 brain3037
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3.88 a pound.
One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost?
Round to the nearest cent.

Respuesta :

jellybean0705p6bq7u jellybean0705p6bq7u
  • 18-09-2020

Answer:

It is 41 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A girl walks 5000 meters in 1 hour if the girl walks the same speed for 4 hours how many kilometers would you have walked
president woodrow wilson wanted the united states to participate in a league of nations. what was the goal of this organization?
The most basic concepts of cell theory are that cells are the basic units of life and that all living things are made of cells. Which answer correctly explains
1000+20029293848493+2832783920
Jerome added two numbers.The sum was 83.One of the numbers was 45.What was the other number?
one characteristic of all living organism is that they
How old is bob from the outsiders
What is the standard numeral for nineteen million,seven hundred thousand
A group of dog offspring is known as a?
What is the name of the phobia that involves an abnormal fear of spiders?