uhh1estrella
uhh1estrella uhh1estrella
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

unit rate for $4.95 for 3 tacos

Respuesta :

ky241 ky241
  • 18-09-2020

Answer:

= 1.65 dollars per taco

Step-by-step explanation:

4.95 dollars ÷  3

3 tacos ÷  3

-------------------------

1.65 dollars

1 taco

Answer Link

Otras preguntas

Decide if the underlined part of each sentence is an absolute phrase, an appositive phrase, a restrictive clause, or a nonrestrictive clause.the concert that i
What is the slope of a line that is perpendicular to the line y=1/6x+4 The slope of the line is ???????
Which of the following statements is true about epic poetry? A) A refrain is always a feature in an epic poem B) Epic heroes play minor roles in this type of po
Where did the English and French look for a route to Asia?
Find surface area of the prism
What is the Colombian "rumbero" spirit?
least common denominator of 3/10 and 2/5
Muchas niñas jóvenes han estado a dieta / terrible
Fimd the 12th term of this sequence: 5,12,19,... A. 65 B. 89 C. 78 D. 82
At a benefit​ concert, nine bands have volunteered to perform but there is only enough time for six of the bands to play. How many lineups are​ possible?